wtorek, 07 marzec 2023 11:56

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie w sobotę dnia 4 marca 2023 roku była miejscem Ogólnopolskiej Gali Plebiscytu Edukacyjnego 2022 zorganizowanym przez Grupę Polska Press pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Wyróżniano przedstawicieli nauki i edukacji w wielu kategoriach .

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Galę otworzył Minister Edukacji i Nauki profesor Przemysław Czarnek podkreślając rangę uroczystości. W swoim wystąpieniu Pan Minister wskazał na znaczenie autorytetu nauczyciela i wyraził przekonanie, że to dostojne historycznie miejsce gości na Gali takie autorytety polskiej oświaty.

W kategorii Szkoła Roku Polski 2022 zwycięzcą została Podstawowa Szkoła Specjalna w Chwałowicach działająca od 2020 roku. Placówka pokonała wiele ubiegających się o ten tytuł szkół z terenu całej Polski.
Statuetkę Szkoła Roku 2022 w imieniu wszystkich pracowników odebrała Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach Ewa Mąkosa w towarzystwie pana Dariusza Leśkiewicza Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomiu.
O zwycięstwie zadecydowały głosy rodziców i przyjaciół szkoły i to jest najcenniejsze - to podkreśliła pani dyrektor w wywiadzie telewizyjnym wskazując na radość i dumę z wyróżnienia ale i zobowiązanie dla placówki na kolejne lata.